flag Судова влада України

З а т в е р д ж е н о

Наказом керівника апарату

Апеляційного суду міста Севастополя

від 22 травня 2012 року № 18-А

 

 ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ІСПИТУ

КАНДИДАТІВ НА ЗАМІЩЕННЯ ВАКАНТНИХ ПОСАД ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ

В АПАРАТІ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

 

Порядок розроблено відповідно до Загального порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого наказом Головного управління державної служби України та Української Академії державного управління при Президентові України від 10 травня 2002 року № 30/84, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 травня 2002 року за № 446/6734.

 

I. Загальні положення

 

1.1. Цей порядок визначає правові та організаційні засади проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців в апараті Апеляційного суду міста Севастополя як одного з етапів конкурсу, що проводиться відповідно до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 169.

1.2. Мета проведення іспиту - об'єктивна оцінка знань та здібностей кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців в апараті Апеляційного суду міста Севастополя.

1.3. Іспит проводиться конкурсною комісією Апеляційного суду міста Севастополя, персональний склад якої затверджується керівником апарату Апеляційного суду міста Севастополя.

1.4. Іспит проходять кандидати на заміщення вакантних посад, документи яких відповідають установленим вимогам щодо прийняття на державну службу, передбаченим для кандидатів на посади державних службовців, та кваліфікаційним вимогам до відповідного рівня посади, визначеним у посадових інструкціях державних службовців апарату Апеляційного суду міста Севастополя

1.5. Особи, документи яких не відповідають встановленим вимогам, за рішенням голови конкурсної комісії до іспиту не допускаються, про що їм повідомляється відділом організаційно-кадрової роботи та державної служби Апеляційного суду міста Севастополя з відповідним обґрунтуванням.

1.6. Проведення іспиту для кандидатів на заміщення вакантних посад передбачає перевірку та оцінку їх знань Конституції України, законів України “Про державну службу”, “Про боротьбу з корупцією”, “Про судоустрій України”, “Про статус суддів”, а також законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень структурних підрозділів Апеляційного суду міста Севастополя.

1.7. Екзаменаційні білети складаються конкурсною комісією Апеляційного суду міста Севастополя за встановленою формою (додаток 1) та затверджуються головою комісії. До кожного білета включається по одному питанню на перевірку знання Конституції України, законів України “Про державну службу”, “Про боротьбу з корупцією” та два питання на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень структурних підрозділів Апеляційного суду міста Севастополя (всього 5 запитань).

1.8. Залежно від кваліфікаційних вимог до відповідних рівнів посад, з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного структурного підрозділу, можливе розроблення кількох варіантів комплектів екзаменаційних білетів. Кількість білетів у кожному комплекті має бути не менше 15.

1.9. Відділ організаційно-кадрової роботи та державної служби Апеляційного суду міста Севастополя за погодженням з головою конкурсної комісії визначає дату проведення іспиту та повідомляє кандидатів про місце і час його проведення.

1.10. Процедура іспиту складається з трьох етапів:

1) організаційна підготовка до іспиту;

2) складання іспиту;

3) оцінювання та підбиття підсумків іспиту.

 

II. Організаційна підготовка до іспиту

 

2.1. Організаційна підготовка до іспиту проводиться в день проведення іспиту з усіма кандидатами на заміщення вакантних посад.

2.2. Секретар конкурсної комісії інформує про тривалість та процедуру складання іспиту.

2.3. До початку іспиту секретар конкурсної комісії відповідає на запитання кандидатів щодо процедури іспиту. Інформація секретаря про умови складання іспиту має бути повною та достатньою для кандидатів. Секретар повинен упевнитися, що всі кандидати зрозуміли умови іспиту, в іншому випадку надати додаткові пояснення. У разі виникнення спірних питань вони мають бути розв'язані головою конкурсної комісії.

 

III. Складання іспиту

 

3.1. Під час підготовки відповідей на запитання екзаменаційного білета мають бути присутніми не менше трьох членів конкурсної комісії.

3.2. Іспит складається одночасно для кандидатів на заміщення однієї вакантної посади. У разі невеликої кількості кандидатів та за наявності відповідних умов, іспит може проводитися одночасно на заміщення декількох вакантних посад.

3.3. Приміщення для складання іспиту має відповідати умовам зручного розміщення, що унеможливлює спілкування кандидатів між собою та забезпечує індивідуальну підготовку відповідей на питання білета. Кандидати не можуть самостійно залишати приміщення, в якому складається іспит, до його закінчення.

3.4. Іспит складається державною мовою письмово за екзаменаційним білетом. Кандидат із запропонованого загального комплекту білетів вибирає один і повідомляє його номер комісії. Після цього отримує від секретаря комісії аркуш зі штампом Апеляційного суду міста Севастополя та таблицею оцінювання результатів відповідей (додаток 2).

3.5. Відповідь на питання білета кандидат викладає на аркуші із штампом Апеляційного суду міста Севастополя. Перед відповіддю обов'язково вказуються:

1) прізвище, ім’я та по батькові кандидата;

2) номер білета;

3) питання, зазначені в білеті, та відповіді на них.

Після підготовки відповідей на аркуші проставляється підпис кандидата та дата складання іспиту.

3.7. Загальний час для підготовки відповіді на екзаменаційний білет має становити не більш ніж 60 хвилин.

 

IV. Оцінювання та підбиття підсумків іспиту

 

4.1. Для оцінки знань кандидатів використовується п'ятибальна система.

П'ять балів виставляються кандидатам, які виявили глибокі знання Конституції України, Законів України "Про державну службу", "Про засади запобігання і протидії корупції" та успішно справилися із запитаннями на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень структурних підрозділів в апараті Апеляційного суду міста Севастополя.

Чотири бали виставляються кандидатам, які виявили повні знання Конституції України, Законів України "Про державну службу", "Про засади запобігання і протидії корупції" і достатньо володіють знаннями законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень структурних підрозділів в апараті Апеляційного суду міста Севастополя.

Три бали виставляються кандидатам, які виявили розуміння поставлених питань в обсязі, достатньому для подальшої роботи.

Два бали виставляються кандидатам, які розуміють основні поняття нормативно-правових актів, але в процесі відповіді допустили значну кількість помилок.

Один бал виставляється кандидатам, які не відповіли на питання у встановлений строк.

4.2. Підбиття підсумку здійснюється шляхом додавання балів за кожне питання і занесення загальної суми балів до екзаменаційної відомості (додаток 3). Оцінка проводиться всіма членами комісії. Члени конкурсної комісії приймають спільне рішення щодо оцінки відповіді на кожне питання екзаменаційного білета таким чином: кожен член комісії виставляє свою оцінку за відповідь на кожне питання кандидата в таблиці оцінювання відповідей на питання. Оцінки всіх членів комісії за відповідь на одне питання сумуються, із суми цих балів вираховується середнє арифметичне значення, яке і є оцінкою за відповідь на конкретне питання.

4.3. Після того, як конкурсна комісія перевірить всі роботи, вона запрошує кандидатів і оголошує їм загальну суму балів кожного.

4.4. Аркуші з відповідями кандидатів зберігаються разом з іншими матеріалами та документами конкурсної комісії у відділі кадрової робот та державної служби Апеляційного суду міста Севастополя.

4.5. Кандидати, які набрали загальну суму балів, що не є нижчою 50 відсотків від максимальної суми балів, яка може бути виставлена при наданні відповідей, вважаються такими, що успішно склали іспит.

4.6. Кандидати, які набрали менше 50 відсотків від максимальної суми балів, вважаються такими, що не склали іспит.

4.7. Кандидати, які не склали іспит, не можуть бути рекомендовані конкурсною комісією для призначення на посаду.

4.8. Результати іспиту можуть бути оскаржені в порядку, передбаченому для оскарження рішень конкурсної комісії.

   
Додаток 1 до Порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних

посад державних службовців в апараті Апеляційного суду міста Севастополя


 

ЗРАЗОК ФОРМИ ЕКЗАМЕНАЦІЙНОГО БІЛЕТА

для проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців в апараті Апеляційного суду міста Севастополя

 
 

З а т в е р д ж у ю

Голова конкурсної комісії

_________________ Г.О.Гріцай

«_____» _______________  року

 
 

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ N _____
для складання іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців в апараті Апеляційного суду міста Севастополя

 

1. Питання на перевірку знання Конституції України.

2. Питання на перевірку знання Закону України "Про державну службу".

3. Питання на перевірку знання Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".

4, 5. Питання на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень структурних підрозділів Апеляційного суду міста Севастополя.

 

Додаток 2 до Порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних

посад державних службовців в апараті Апеляційного суду міста Севастополя

 

ЗРАЗОК ТАБЛИЦІ ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ВІДПОВІДЕЙ КАНДИДАТІВ НА ЗАМІЩЕННЯ ВАКАНТНИХ ПОСАД ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ В АПАРАТІ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ



___________________________________________________________________

ПІБ кандидата на заміщення вакантної посади державногр службовця

в апараті Апеляційного суду міста Севастополя.


______________________

№ екзаменаційного білету.


ПІБ членів комісій

Питання № 1

Питання № 2

Питання № 3

Питання № 4

Питання № 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Загальна сума балів

 

 

 

 

 

 

Оцінка за відповідь

 

 

 

 

 



Загальна сума балів, яка вноситься до екзаменаційної відомості __________________.

 

 

Голова комісії

________________
(підпис)

______________
(П. І. Б.)

Члени комісії:

________________
(підпис)

______________
(П. І. Б.)

________________
(підпис)

______________
(П. І. Б.)

________________
(підпис)

______________
(П. І. Б.)

________________
(підпис)

______________
(П. І. Б.)

Секретар комісії

________________
(підпис)

______________
(П. І. Б.)


 

Додаток 3 до Порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців в апараті Апеляційного суду міста Севастополя

 

ЕКЗАМЕНАЦІЙНА ВІДОМІСТЬ
проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців конкурсною комісією  Апеляційного суду міста Севастополя

від "___" ____________ 20__ року

 

N з/п

Прізвище, ім'я, по батькові кандидата

Посада, на яку претендує кандидат

Категорія посади, на яку претендує кандидат

Номер білета

Загальна сума балів

1

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 


Голова комісії

________________
(підпис)

______________
(П. І. Б.)

Члени комісії:

________________
(підпис)

______________
(П. І. Б.)

________________
(підпис)

______________
(П. І. Б.)

________________
(підпис)

______________
(П. І. Б.)

________________
(підпис)

______________
(П. І. Б.)

Секретар комісії

________________
(підпис)

______________
(П. І. Б.)



З а т в е р д ж е н о

Наказом керівника апарату

Апеляційного суду міста Севастополя

від 22 травня 2012 року № 18-А

 

 

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ

на перевірку знання Конституції України, Законів України "Про державну службу", "Про засади запобігання і протидії корупції" та законодавства з урахуванням компетенції Апеляційного суду міста Севастополя

та специфіки роботи структурних підрозділів

 

I. Питання на перевірку знання Конституції України

 

1. Основні розділи Конституції України.

2. Основні риси Української держави за Конституцією України (статті 1, 2).

3. Форма правління в Україні (стаття 5).

4. Визнання найвищої соціальної цінності України (стаття 3).

5. Конституційний статус державної мови та мов національних меншин України (ст. 10).

6. Об'єкти права власності Українського народу (статті 13, 14).

7. Найважливіші функції держави (стаття 17).

8. Державні символи України (стаття 20).

9. Конституційне право на працю (стаття 43).

10. Конституційне право на освіту (стаття 53).

11. Конституційне право на соціальний захист (стаття 46).

12. Конституційне право на охорону здоров'я (стаття 49).

13. Обов'язки громадянина України (статті 65 - 68).

14. Право громадянина України на вибори (стаття 70).

15. Повноваження Верховної Ради України (стаття 85).

16. Питання, правове регулювання яких визначається та встановлюється виключно законами України (стаття 92).

17. Державний бюджет України (стаття 96).

18. Порядок обрання Президента України (стаття 103).

19. Повноваження Президента України (стаття 106).

20. Призначення, склад та введення в дію рішень Ради національної безпеки і оборони України (стаття 107).

21. Склад Кабінету Міністрів України (стаття 114).

22. Повноваження Кабінету Міністрів України (статті 116, 117).

23. Повноваження місцевих державних адміністрацій (стаття 119).

24. Статус прокуратури України за Конституцією України (стаття 121).

25. Система судів в Україні (стаття 125).

26. Основні засади судочинства в Україні (стаття 129).

27. Система адміністративно-територіального устрою України (стаття 133).

28. Питання нормативного регулювання Автономної Республіки Крим (стаття 137).

29. Повноваження Автономної Республіки Крим (стаття 138).

30. Органи місцевого самоврядування в Україні (стаття 140).

31. Повноваження територіальних громад за Конституцією України (стаття 143).

32. Статус та повноваження Конституційного Суду України (статті 147, 150).

33. Порядок подання законопроекту про внесення змін до Конституції України (ст. 154).

 

II. Питання на перевірку знання Закону України "Про державну службу"

 

1. Поняття державної служби, державного службовця і посади відповідно до Закону України "Про державну службу" (статті 1, 2).

2. Право на державну службу (стаття 4).

3. Основні принципи державної служби (стаття 3).

4. Основні напрями державної політики у сфері державної служби (стаття 6).

5. Основні обов'язки державних службовців (стаття 10).

6. Основні права державних службовців (стаття 11).

7. Обмеження, пов'язані з прийняттям на державну службу та її проходженням (ст. 12, 16).

8. Особливості дисциплінарної відповідальності державних службовців (стаття 14).

9. Присяга державних службовців (стаття 17).

10. Відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою (ст. 22).

11. Класифікація посад та ранги державних службовців (статті 25, 26).

12. Прийняття на посаду державного службовця; випробування при прийнятті на державну службу; стажування державних службовців (статті 15, 18, 19).

13. Просування по службі державного службовця (стаття 27).

14. Кадровий резерв державної служби (стаття 28).

15. Підстави припинення державної служби (стаття 30).

16. Підстави для відставки державного службовця (стаття 31).

17. Оплата праці державного службовця (стаття 33).

18. Щорічні та додаткові відпустки державних службовців; соціально-побутове забезпечення державних службовців (статті 35, 36).

19. Пенсійне забезпечення державних службовців (стаття 37).

20. Відповідальність за порушення законодавства про державну службу (стаття 38).

21. Етика поведінки державного службовця (стаття 5).

 

III. Питання на перевірку знання Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції"

 

1. Визначення термінів: корупція, близькі особи, конфлікт інтересів, корупційне правопорушення, неправомірна вигода (стаття 1).

2. Суб'єкти відповідальності за корупційні правопорушення (стаття 4).

3. Суб'єкти, які здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції (стаття 5).

4. Обмеження щодо використання службового становища, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (статті 6, 7).

5. Обмеження щодо одержання дарунків (пожертв) та роботи близьких осіб (статті 8, 9).

6. Обмеження щодо осіб, які звільнилися з посад або припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування (стаття 10).

7. Спеціальна перевірка щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування (стаття 11).

8. Фінансовий контроль (стаття 12).

9. Кодекси поведінки та врегулювання конфлікту інтересів (статті 13, 14).

10. Антикорупційна експертиза проектів нормативно-правових актів (стаття 15).

11. Участь громадськості в заходах щодо запобігання і протидії корупції (стаття 18).

12. Державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції (ст. 20).

13. Види відповідальності за корупційні правопорушення (стаття 21).

14. Особливості звільнення з роботи осіб, які вчинили корупційні правопорушення (ст.22).

15. Відновлення прав і законних інтересів та відшкодування збитків, шкоди, завданих фізичним та юридичним особам внаслідок вчинення корупційного правопорушення (стаття 25).

 

IV–V. Питання на перевірку знання законодавства з урахуванням компетенції Апеляційного суду міста Севастополя та специфіки роботи структурних підрозділів

 

Закон України «Про судоустрій і статус суддів»

1. Судова система України, символи судової влади (ст. 3, 16 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»)

2. Право на судовий захист та повноважний суд  (ст. 7, 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

3. Гласність і відкритість судового процесу  (ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»)

4.  Мова судочинства і діловодства у судах (ст. 12 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»)

5. Обов’язковість судових рішень, право на оскарження судового рішення  (ст. 13, 14 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»)

6. Одноособовий та колегіальний розгляд справи  (ст. 15 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»)

7. Система судів загальної юрисдикції, спеціалізація судів загальної юрисдикції  (ст. 17, 18 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»)

8. Види і склад місцевих судів, повноваження місцевого суду  (ст. 21, 22 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»)

9. Види і склад апеляційних судів, повноваження апеляційного суду  (ст. 26, 27 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»)

10. Види і склад вищих спеціалізованих судів, повноваження вищого спеціалізованого суду  (ст. 31, 32 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»)

11. Апарат суду (ст. 149 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»)

 

Кримінально-процесуальний кодекс України (в ред. 1960р.),

Кримінальний Процесуальний кодекс України (в ред. 2012р.)

 

12. Протокол судового засідання. Обов’язковість ведення протоколу (ст. 87, 84 КПК України в ред. 1960р.).

Журнал судового засідання  (ст.108 КПК України в ред. 2012р.).

13. Порядок складання і оформлення протоколів та технічного запису (ст. 87-1 КПК України в ред. 1960р.).

Журнал судового засідання  (ст.108 КПК України в ред. 2012р.).

14. Зауваження на протокол судового засідання та їх розгляд. Відтворення технічного запису судового засідання (ст.ст. 88, 88-1, 88-2 КПК України в ред. 1960р.).

Застосування технічних засобів фіксування кримінального провадження (ст.107 КПК України в ред. 2012р.).

15. Обчислення строків. Поновлення строку (ст.ст. 89, 90 КПК України в ред. 1960р.).

Процесуальні строки (ст.ст. 113-117 КПК України в ред. 2012р.).

16. Види запобіжних заходів. Мета і підстави їх застосування (ст.ст. 148, 149 КПК України в ред. 1960р.), (ст.ст.176-183 КПК України в ред. 2012р.).

17. Судові рішення, на які може бути подана апеляція. Виклик до суду апеляційної інстанції (ст. 347, 361 КПК України в ред. 1960р.).

Судові рішення, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку (ст.392 КПК України в ред. 2012р.). Особливості апеляційного оскарження окремих судових рішень (ст.394 КПК України в ред. 2012р.).

18. Особи, які мають право подати апеляцію. Обсяг перевірки справи апеляційним судом (ст. 348, 365 КПК України в ред. 1960р.).

Право на апеляційне оскарження (ст.393 КПК України в ред. 2012р.). Межі перегляду судом апеляційної інстанції (ст.404 КПК України в ред. 2012р.).

19. Порядок і строки апеляційного оскарження. Строки розгляду справи в апеляційному суді (ст. 349, 360 КПК України в ред.1960р.).

Порядок і строки апеляційного оскарження (ст.395 КПК України в ред. 2012р.). Вимоги до апеляційної скарги (ст.396 КПК України в ред. 2012р.). Прийняття апеляційної скарги судом апеляційної інстанції (ст.398 КПК України в ред. 2012р.). Залишення апеляційної скарги без руху, її повернення або відмова відкриття провадження (ст.399 КПК України в ред. 2012р.). Наслідки подання апеляційної скарги (ст.400 КПК України в ред. 2012р.). Підготовка до апеляційного розгляду (ст.401 КПК України в ред. 2012р.).

20. Розгляд справи в суді апеляційної інстанції Результати розгляду справи в апеляційному суді (ст.ст. 362, 366 КПК України в ред. 1960р.).

Апеляційний розгляд (ст.405 КПК України в ред. 2012р.). Повноваження суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги (ст.407 КПК України в ред. 2012р.).

21. Підозрюваний, обвинувачений, підсудний. (ст.ст. 43, 43-1, 263 КПК України в ред.1960р.), (ст.42 КПК України в ред. 2012р.)

22. Захисник. Його права і обов’язки (ст.ст. 44, 48 КПК України в ред.1960р.), (ст.ст.45 – 47 КПК України в ред. 2012р.).

23. Потерпілий. Участь потерпілого в судовому розгляді (ст.ст. 49, 267 КПК України в ред. 1960р.).

Потерпілий, обов’язки потерпілого, представник потерпілого (ст.ст. 55-59 КПК України в ред. 2012р).

24. Цивільний позивач. Цивільний відповідач. Їх участь у судовому розгляді (ст. 50, 51, 268 КПК України в ред. 1960р.), (ст.ст. 61, 62 КПК України в ред. 2012р.).

25. Участь прокурора в судовому розгляді (ст. 264 КПК України в ред. 1960р.).

Прокурор (ст.36 КПК України в ред. 2012р.).